We blijven deze rubriek aanvullen met jullie meest gestelde vragen, maar neem zeker een kijkje bij onze trefwoordenlijst A-Z waar je per trefwoord een antwoord op je vraag kan terugvinden.
De vergoeding zal pas aangerekend worden als je 2 geschikte aanbiedingen weigert. Je wordt per brief geïnformeerd over de toepasselijke procedure.
Voor het jaar 2023 bedraagt de vergoeding 35€ per overtollige slaapkamer per maand.
Je moet jouw deel binnen het jaar na de verwerving ervan verkopen of vervreemden. Als dat door omstandigheden niet lukt (erfenisregelingen kunnen een geruime tijd in beslag nemen) kan je vragen om deze termijn te verlengen.
Na 9 jaar wordt de huurovereenkomst telkens automatisch verlengd voor 3 jaar, tenzij er een opzeggrond is.
De opzeggronden zijn:
Wanneer je problemen hebt om de huur te betalen, bespreek dit dan tijdig met de financiële dienst. Je moet voor de 10de dag van de maand je huurprijs betalen. Je stort het juiste bedrag met de juiste betalingsmededeling op de rekening van Dijledal. Het nummer van de betalingsmededeling vind je terug op je huurprijsberekening. Het gemakkelijkste is om via een doorlopende opdracht te betalen. Dijledal werkt niet met een domiciliëring. Jaarlijks wordt de huurprijs herzien vanaf 1 januari.
Neen, je bent de referentiehuurder. Je zoon is bijwoner. Hij heeft geen woonrecht. Dat wil zeggen dat hij de woning moet verlaten.
Ja dat is mogelijk. Omdat je geen voorrang hebt, doorloop je dezelfde wachttijd als kandidaat-huurders die geen huurder zijn van Dijledal. Hou er wel rekening mee dat de nieuwe huurovereenkomst van bepaalde duur zal zijn.
Dat is onmogelijk te zeggen. Wij kunnen je alleen maar ongeveer zeggen hoelang het nog duurt. Daarvoor kijken we naar de laatste persoon die een woning heeft gekregen, hoelang die heeft moeten wachten. Wachtlijsten zijn altijd momentopnamen. Soms zijn er mensen die voorrang krijgen of schrijven mensen zich uit. Daardoor wordt de wachtlijst langer of korter.
Neen, de tijdelijke contracten zijn niet van toepassing voor huurders die een huurovereenkomst hebben van onbepaalde duur en verhuizen naar een andere woning van Dijledal. Zij krijgen opnieuw een huurovereenkomst van onbepaalde duur.
Neen, je kan niet kiezen voor een bepaalde woning. We moeten rekening houden met de voorrangsregels, inschrijvingsdatum, de keuze. De kandidaat die het hoogst gerangschikt staat, krijgt de woning aangeboden.
Elke wijziging in je gezinstoestand moet je onmiddellijk aangeven, ook als gaat het om een tijdelijk verblijf.
Dat moeten jullie zelf bepalen of laten bepalen door de rechtbank. Diegene die de woning verlaat, moet de huurovereenkomst opzeggen met een aangetekende brief. De huurprijs wordt aangepast na de adreswijziging van de vertrekkende partner.
Als er een aanvraag loopt om te verhuizen naar een andere woning, kunnen jullie vragen om dit dossier op te splitsen.